1

Monday, January 9th 2017, 4:58pm

Açılışa 4 gün kala, tekrar aynı heyecanı yaşıyoruz.

Merhabalar, bugün oyunun açılışına 4 gün kala; Duygularımızı, düşüncelerimizi ve oyun açıldıktan sonra uygulayacağımız kararları, kuralları, pratikleri size aktarmak istiyoruz.

2009 yıllarının sonlarına doğru şuan ki güncel ekibimle PvP piyasasına giriş yaptım, dönemin koşullarında da iyi işler başardığımızı düşünüyorum. Dönemin koşulları; bilgisizlik, tecrübesizlik, kaynak dosyalarının ortaya çıkmaması, oyunun da halen yeni bir oyun olması doğal olarak, şuan ki profesyonelliği o döneme uyarlayamadık.

Zaten sekiz sene içerisinde neler değişiyor değil mi? Koskoca 8 sene...

2011-2012 yılları içerisinde PvP piyasasına bomba gibi giren 13 serveri kesintisiz bir şekilde bir 1-2 sene boyunca oyunculara sundum. Fakat biz canlıların tükendiği gibi, nesnelerin tükendiği gibi, her şeyin tükendiği gibi oyunlar da tükenebiliyor ve tükendikten sonra da açık kalmasının, canlı olmasının bir anlamı kalmıyor.

2-3 sene boyunca oyun sektörüne uzak kaldım, uzak kaldığım dönem içerisinde daha önce oyunlarımı oynayan bir çok kişi beni oyun sektörüne tekrar davet etti. Sanırım ben bunu sahneye diye nitelendiriyorum. Fakat düello sahnesi gibi bir şey değil, insanlara rakip olmayı, egolarımı tatmin etmeyi tercih etmek yerine iyi işler başarıp, bunları somutlaştırmak beni daha da keyiflendiriyor. Yani kısacası hiçbir serverin başarısı ya da başarısızlığı beni ya da ekibi ilgilendirmiyor. Hatta bu konu da bazen duyarlılıkla yaklaşıyoruz, bazı arkadaşlarımıza yardım ediyoruz. Rakipleşmek kötü bir kavramdır, ayırıcıdır.

2015 yılında LitaMt2 ve YouMt2 projeleriyle döndüğüm ve MarkMt2 ile kesinleştirdiğim bir süreçten dönüşüm. başlıyor, dönüşüm. Dönüşümle beraber daha önce rutinleşen tüm tecrübeler doğal olarak kayboldu. LitaMt2 ve YouMt2'yi bir hazırlanma, özellikle kendimi ve ekibimi onarma projesi olarak görüyorum. Fakat bu oyunlarımda da asla bir mağduriyet olmadı. Herkes oyunu sonuna kadar oynadı ve artık sonun geldiğini anladığımız zaman gerekeni yaptık.

2015, Eylül aylarında en nitelikli olarak belirttiğim server doğdu birden bire beynimizde, yılların çağrışımı, dilime o kelimeyi çağrıştırdı: MarkMt2

2015, Eylül ayında açılmasıyla beraber 2016, Mayıs ayında Dark sunucusu açıldı. 6 Ay boyunca kesintisiz süren Dark macerası 2016, Ekim aylarında oyuncuların yoğun talebiyle birleşme kararı aldı. Birleştiler ve şimdi oranın ismi Server 1 oldu. Oyuncularımızın yine yoğun bir talebi vardı yeni server açmak konusunda, biz de bunu yaptık. Şimdi son 4 günü bekliyoruz.

Oyun yönetiminin dikta bir duruşu yok. Bunun siyaset sosyolojisi kavramıyla bir alakası yok. Yani oyuna biz şunu getireceğiz ve kimse ses çıkarmayacak demiyoruz. Bunu diyemeyiz zaten. Buna çoğunluk karar verir. Biz her zaman güncellemelerimizi önce lonca liderlerine sonra oyununun tamamına sorup, sunduk.

Mesafemizi, iletişimizi her zaman koruduk. Oyuncularla laubali olmadık. Çünkü biz bu işe, ego tatmin etmekten çok, iş olarak bakıyoruz. Resmi bir duruş sergilememiz gerek. Resmi duruş doğal olarak herkese eşit yaklaşmayı da getiriyor. Zaten bizim kime ihtiyacımız var da, ona bir ayrı yaklaşacağız? Bunu iddia eden bana kalırsa -salak demiyorum, kötü niyetlidir. İnan da gereğinden fazla saf.

MarkMt2 projesinin tarihsel sürecine bakarsanız; Asla ve asla bir saat bile kapalı olduğunu göremez, oyunun hiçbir zaman hack yediğini duyamaz, hiçbir yardım olayına karışmadığını öğrenebilirsiniz. Resmi ve tecrübeli bu süreç doğal olarak bu tür kazanımları bize hor görmedi. Ve biz de bundan çok keyif alıyoruz. Güvenilir olmaktan ve SADO45 Güvencesi diyebilmekten...

Oyun takımında, sunucu bilgilerinden tutun, resmi ve adli tüm işlere kadar kontrol benim elimde. Ben hariç kimse oyunun temel bilgilerine erişebilir değil. Destek yönetimi sisteminde de birkaç kişi var, ki bu şahıslarında oyuna yakından, uzaktan bağlantıları yok. Olamaz da zaten, buna izin vermem.

Kısacası şimdi heyecana yeni bir heyecan daha ekliyoruz. 2. Server geliyor! 2. Server ile alakalı tüm çalışmalar, güncellemeler oyunculara önce sunulacak, sonra demokratik kararlar sonucunda oyun ile buluşacak. Bu tamamen sizin elinizde. Fakat 1-99 olması güncelleme gereksimine biraz daha göz kırpıyor. Zaten böyle olmalı arkadaşlar. Güncelleme kaçınılmazdır.

Siz sevgili arkadaşları,
Siz sevgili oyuncuları,
2. Serverimize de bekliyoruz.

Bizi tanıyan ya da tanımayan herkesi davet ediyoruz.

Arkadaşlarınızı, düşmanlarınızı, düşman olmayan rakiplerinizi, herkesi çağırın.
O görkemli atmosferi her zaman yarattığımız gibi, gene yaratacağız.

Saygı ve sevgilerimizle.

SADO45
09.01.2017
www.markmt2.com
Oyun yönetiminde SADO45 harici hiç bir yetkili yoktur.

Sansasyonel duruşunu kaybetmeyen MarkMt2 (2) yaşında!

MarkMt2 - Oyun Yönetimi